Për tu siguruar që çdo gjë do të shkoj sipas planit

Koha pothuajse ka ardhur- termini për lindjen sa vjen e afrohet. Në mënyrë që ju asgjë të mos harroni neve kemi bërë një listë të vogël. Këto paisje ju duhet ti keni që nga muaji i shtatë në valixhen tuaj, në rastë se bebeja juaj mendon të vije më herët.

Veshmbathje
 • Rroba banjo
 • Pantofla
 • Bluza, Bluza me mëngë të shkruta, trenerka, pantollona dhe pullover (triko) të shlira
 • 10 palë të mbrendëshme
 • 4 deri në 6 këmisha nate, t-shirt të gjëra të cilave mund të iu zbërthehen pullat për ta ushqyer foshnjen
 • sytjena për gjidhënje
 • mantare
 • rroba të cilat ju kan rënë në muajin e gjashtë
Artikujt higjenik
 • ditore ekstra të trasha
 • peshqira
 • kozmetikë
 • sapun ose krem për dush
 • shampo
 • krehër
 • fruçë dhëmbësh
 • pastë dhëmbësh
 • deodorant
 • locion trupi
 • faculeta gjjepi
Për Beben
 • xhaketa përkatësisht bodys
 • xhaketë të ngrohtë, kapele dhe çorapë
 • pelena
 • batanije të pambukt
 • karrigen e sigurisë për të udhëtuar me makinë